Galerie TITANIUM

| |

Zbrusu nová brněnská galerie Titanium skýtá neobyčejný prostor pro neobyčejné výstavy.

Ve čtvrtek 14. 11. 2013 byla v Brně na ulici Nové sady ve vstupní hale vznikajícího obchodního a administrativního centra nesoucího název Titanium otevřena stejnojmenná prodejní galerie výtvarného umění. Velkolepý komplex obchodů a služeb s obrovským podzemním parkovištěm, komplex, jehož součástí bude v blízké budoucnosti i dvorní trakt s vodní plochou a zelení a také přiléhající hotel, se nachází nedaleko centra na místě s výbornou dopravní dostupností. Lze očekávat, že Titanium se stane hojně navštěvovaným místem, a je proto velmi potěšující, že se tu množství lidí bude setkávat i s výtvarným uměním – s uměním v galerii ve veřejném, volně přístupném prostoru. Do kontaktu s uměleckými díly tak přijdou i lidé, kteří je sami nevyhledávají a díla zde budou moci oslovit i netradičního diváka.

Galeristka Markéta Oškrdová, která má již značné zkušenosti s vedením galerie Platinium (tato je zase součástí administrativního centra na ulici Veveří) má za cíl pořádat v galerii Titanium dlouhodobější, dva až tři měsíce trvající výstavy. Šest metrů vysoký výstavní prostor a stěna budou vyžadovat umělecká díla opravdu velkých formátů, která tu budou mít možnost maximálně vyniknout. Sochy i obrazy.

Jako první zahájil chod galerie brněnský sochař, středoškolský a vysokoškolský pedagog Jiří Sobotka. Výstavou nazvanou Season of the Witch (která potrvá až do 18. února 2014) vtiskl prostorám grácii, velkorysost a svobodomyslnost – tedy atmosféru světových galerií, kterou na domácí scéně často nepociťujeme. Důmyslná a velmi elegantní výstava jako by byla galerii ušitá přímo na míru, přestože čtyři sochy – variace na červený dámský střevíc – vytvořil Sobotka již před deseti lety. Kolekci červených střevíců doplnil o nové reliéfy a nástěnné sochy. Precizně nainstalovanou, působivou a nesmírně osvěžující výstavou tak nasadil galerii Titanium vysokou laťku.

Vytvořil | Prosinec 11, 2013 v 7:55 pm | Žádný příspěvek | O galerii

Komentáře

You must be logged in to post a comment.

© 2006 - 2017 Galerie Platinium. All rights reserved.